wz
SK MG Slovan Plzeň

Od roku 1990, kdy moderní gymnastika Slovanu Plzeň nastoupila svoji nelehkou úlohu pokračovat v tradici a poslání TSM MG, vychovala již řadu vynikajících gymnastek, pokračovatelek československých reprezentantek, odchovankyň zmíněného TSM MG, jako byla např. - Eva Švecová, Petra Henigová, Evženie Fastnerová, Gabriela Kůdová a úspěšná česká reprezentantka Andrea Šebestová. Ta přišla do Slovanu Plzeň ze Slávie Plzeň v roce 1988, tedy ještě za existence TSM MG a v roce 1993 přestoupila do GITY Brno. Za pětiletou éru v SK MG Slovan Plzeň získala Andrea řadu titulů mistryně ČSFR a ČR. Má za sebou i účast na Olympijských hrách v roce 1996. Do nedávné doby byla naší nejúspěšnější závodnicí Eva Židlická, mezi úspěšné odchovankyně SK MG Slovan Plzeň patří i Alžběta Adamová a Aneta Duchková.

Tento sportovní klub moderní gymnastiky funguje především díky Libuši Paulové, Lence Hajšmanové, Pavlíně Rožánkové, Martině Hirmerové, Kristýně Michelové, Kristýně Procházkové a Lucii Študlarové. V neposladní řadě i díky podpoře Jany Hájkové, JUDr. Markéty Housarové a Evy Křížkové.

Od září 2000 jsou každoročně otevírány gymnastické a taneční třídy na 1. ZŠ v Plzni. Kromě soutěží jednotlivkyň i společných skladeb se SK MG Slovan Plzeň věnuje i skladbám estetické gymnastiky, s nimiž již získal několik titulů mistrů České republiky. SK MG Slovan Plzeň má také svoje taneční studio, které se převážně věnuje art discilínám, moderně a klasice a i tady slaví taneční skupiny republikové úspěchy.

bottom_line